Team Roster

# Name Position Ht Wt (lbs) Faculty Year Hometown Roster
Dina Adefris Advanced Arts 1st Ajax, Canada 2019
Ilaria Casini Novice Arts Masters Bolzano, Italy 2019
Jocelyn Dayal Advanced Kinesiology 4th Vancouver, Canada 2019
Amanda Eliora novice Arts 4th Bogor, Indonesia 2019
Emma Evans Advanced Kinesiology 3rd Ottawa, Canada 2019
Nicole Exley Advanced Sauder / Computer Science 1st Calgary, Canada 2019
Moira Flagstad Novice Science 4th St. Paul, USA 2019
Natalie Hays Novice Arts 3rd Troy, Michigan, USA 2019
Zara Herbert Advanced Kinesiology 2nd Vancouver, Canada 2019
Eileen Huang Novice Land and Food Systems 1st Toronto, Canada 2019
Aline Isabelle Advanced Science 2nd Ottawa, Canada 2019
Maggie Jiu Novice Science 1st Coquitlam, Canada 2019
Dorottya Kaldi Novice Arts Budapest, Hungary 2019
Ava Keshavarzsafiei novice Science 1st Port Moody, Canada 2019
Lisa Koyama-Wong Advanced Arts 2nd Vancouver, Canada 2019
Valentina (valie) Madejska Novice Fine Arts / LFS 3rd Seychelles and Namibia 2019
Jasmine Marsan-Johnson Advanced Kinesiology 4th Vancouver, Canada 2019
Triyana-Lea Payne Novice Arts Spruce Grove, Canada 2019
Emeline Pogorbsky Novice Arts Lyon, France 2019
Penny Raymond Novice Arts Prince George, Canada 2019
Angelica Rossi Advanced Kinesiology 4th Vancouver, Canada 2019
Minnie Teng Novice Medicine Richmond, Canada 2019
Natasha Thom Advanced Arts 3rd Vancouver, Canada 2019
Miki Tsui Advanced Kinesiology 1st Richmond, Canada 2019
Hannah van Driel Advanced Science 2nd Toronto, Canada 2019
Kat Westereng Novice Science 1st Vancouver, Canada 2019
Chenille Wong Novice Science 1st Coquitlam, Canada 2019
Alexia Wong Lu Novice Sauder School of Business 3rd Lima, Peru 2019
Fannia Xu Advanced Science 2nd Vancouver, Canada 2019
Emily Yang Advanced Medicine Port Moody, Canada 2019
Timothy Yaroshuk Novice Science 4th Loyang, China 2019

UBC Thunderbirds Sport Clubs - Artistic Swimming
6000 Student Union Blvd.
Student Recreation Centre
Vancouver, BC
V6T 1Z1


artisticswimming.sc@ubc.ca